A WordPress egyike a legegyszerűbb honlapmotoroknak, amit telepíthetsz a tárhelyeden. Sok szolgáltató ajánl manapság telepítést egyetlen kattintással Installatronon, Softaculuson, Fantasticon keresztül. Most, hogy kicsivel nagyobb rálátásod lesz a dologra, megteheted ezt magad is. A folyamat nehézségi foka igen alacsony, körülbelül 5 percet vesz igénybe a teljes művelet…
Fontos: Mi csak azt mutatjuk meg, hogyan telepítsd a WordPress-t, de az önmagában soha nem olyan hatékony, mint amennyire a bővítményekkel és egyéb eszközökkel eljuthat.
WordPress-telepítés lépésről lépésre
Ez az útmutató képek segítségével lépésről lépésre mutatja meg, hogy mire van szükséged, és mit kell tenned ahhoz, hogy tárhelyeden telepíteni tudd a WordPress-t.
1. A WordPress letöltése
Az első lépés, hogy letöltöd a WordPress legújabb verzióját. Töltsd le a fájlt és csomagold ki. Majd az FTP programod (FileZilla) segítségével töltsd a fájlokat a választott mappába.
Például: ha egy /blog kategóriába szeretnéd, akkor töltsd a /public_html/blog/ alá.
2. MySQL adatbázis létrehozása
Mi DirectAdmin-t használunk a tárhely fiókok kezelésére. A következő linken egy kisfilmen mutatjuk be, hogy ezen a kezelőfelületen keresztül hogyan hozhatunk létre adatbázist:
http://tarhelydomain.com/segedletek/directadmin-tarhely-hasznalata/adatbazis-letrehozas/
Ha te más rendszert használsz, pl. cPanelt, akkor kérj útmutatást a tárhelyszolgáltatódtól.
3. Telepítés futtatása
A WordPress új verziójával már nem kell többet a config.php fájlt szerkesztened. Egyszerűen csak írd be a böngésződ címsorába annak a könyvtárnak az url-jét, ahová felmásoltad a fájlokat.
Például: ha a domainneved blog nevű almappájába szeretnéd telepíteni a WordPresst, akkor használd a következő útvonalat: http://www.atedomainneved.hu/blog/
Ez egy – az alábbihoz hasonló – képernyőképet indít majd el:
Majd tovább lépve a következő képet kapod:
Végül pedig ki kell töltened az adatokat:
Az adatbázis névhez használd a felhasznaloneved_adatbazisneved formát. Ugyanez vonatkozik a felhasználónévre is. A jelszó egyértelmű. Azt írd be, amit az adatbázis létrehozásánál megadtál. A prefixhez pedig használhatod az alapértelmezett wp_előtagot, vagy biztonságosabb, ha sajátot találsz ki pl. blog_, vagy lap_ stb.
Ha a Mehet gombra kattintasz, ehhez hasonló oldalt fogsz majd látni:
A telepítés elkezdése után pedig ezt a képet kapod:
Biztonsági szempontból javasolt, hogy lecseréld az admin felhasználót valami másra!
Győződj meg róla, hogy kivetted a pipát a kis négyzetből, ha nem szeretnéd, hogy a blogodat lássák a keresőmotorok. Ha üzletről van szó, akkor mindenképp hagyd ott a jelzést, hogy megtalálhassanak! Fontos, hogy valódi e-mail címet adj meg, mert ha bármi történik, és esetleg a böngésződ „megadja magát”, és nem őrzöd a jelszót sehol, akkor oda tud neked küldeni a rendszer egy jelszó emlékeztetőt.
Ha a WordPRess telepítése gombra kattintottál, egy hasonló megerősítő ablakot fogsz látni, mint itt alább:
Kész is vagy!
A fenti lépés után a telepítés befejeződött, be is léphetsz a WordPress adminfelületre a következő címen keresztül:
http://www.atedomaineved.hu/wp-admin
Bár a telepítés készen van, vár még rád néhány dolog, mint például a megfelelő sablon (az oldalad kinézete múlik rajta), kiegészítők (pluginok), valamint blogod reklámozásának módja.
Folytasd az olvasást a Javasolt WordPress bővítmények útmutatóval, az bizonyára segíteni jó néhány kérdésben.
Sajnos a domain.hu/wp-admin begépelése után csak egy fehér képernyő fogad.. van valami tippetek ennek a megoldására?
Szia,
töltsd fel újra a fájlokat a szerverre. Szerintem valami lemaradt a feltöltés közben.
Ugyan ez állt be nálam is és sajnos az újra feltöltés sem segített
Mármint, hogy fehér oldalt kapsz? Alap WordPressről van szó vagy vannak mellette pluginok is?
Sziasztok! Mi van olyankor ha végigcsinálom a telepítést, megjelenik a domain-em beütése után a kezdőoldal (tesztoldal) és nem tudok bejelentkezni?
Sziasztok! Mi van akkor ha már a telepítő is angolul jön fel és telepítés után is minden angol? Én innten töltöttem le a magyar telepítőt: wphu.org/letoltes
Szia,
a wp-config.php fájlba ezt állítsd be: define(‘WPLANG’, ‘hu_HU’); és bizonyosodj meg róla, hogy a wp-content/languages mappa létezik és tartlamazza a hu_HU-s fájlokat.
Mivan akkor ha nem akarja egyszerre feltölteni a fájlokat ? olyan idegesítő és így nem tudom mi az amit feltöltött mi az amit nem. És hát így persze, hogy nem működik a telepítés.
SZerintem használj a feltöltéshez filezilla-t. Ebben be tudod állítani, hogy mi legyen a már feltöltött fájlokkal és azt is látod, hogy mit nem sikerült feltöltenie. De a legjobb, ha keresel egy jó tárhelyszolgáltatót. 🙂