Sok kezdőnek problémát okoz, hogy a WordPress telepítés után nem magyar nyelvű. Ez leginkább akkor fordulhat elő, ha a WordPress hivatalos oldaláról töltöd le a telepítő csomagot, amely nem tartalmazza a magyar nyelvi beállításokat. Ilyenkor neked kell elvégezni a magyarítás lépéseit, de ne aggódj! Az itt leírt útmutató alapján nem fog gondot okozni a művelet és a végére egy magyarul tudó WordPress lesz a jutalmad! 🙂
Hogyan kell magyar nyelvűvé tenned a WordPresst?
Kezdjük talán rögtön ott, hogy ha a hivatalos magyar verziót töltöd le és telepíted, máris megkíméled magad. A legfrissebb verziót mindig itt találod: http://hu.wordpress.org/releases/#latest
Azonban, ha már telepítetted az oldalt, akkor jönnek a következő lépések.
1. Töltsd le a magyar nyelvi fájlt a számítógépedre. Ezt mindenkor a hivatalos SVN-ből tudod megszerezni. A honlapod aktuális WordPress verziójának megfelelő fájlokat a verziószám alatti messages mappában találod. Ennek a mappának a tartalmát kell letöltened.
2. Kapcsolódj a WordPress oldaladhoz FTP-n keresztül és hozd létre a szükséges languages nevű mappát a /wp-content/ alkönyvtárban.
Ha helyesen jártál el, akkor lesz egy ilyen könyvtárszerkezeted: /wp-content/languages.
3. Töltsd fel a .mo kiterjesztésű nyelvi fájlokat a /wp-content/languages mappába.
Ekkor a /wp-content/languages mappád tartalma a következő lesz:
– hu_HU.mo
– ms-hu_HU.mo és
– continents-cities-hu_HU.mo
A hivatalos SVN-ről letöltött mappában több mindent is találhattál. Ezek közül a twentyeleven és a twentyten az alapértelmezett sablonokat tartalmazza. Ezekre a következő lépésben lesz szükséged. A .po kiterjesztésű fájlokra csak akkor lesz szükséged, ha szeretnél a fordításban módosításokat eszközölni. Ezt nem kell feltöltened a tárhelyedre!
4. Ez a lépés csak akkor fontos, ha a WordPress alap Twentyen sablonját szeretnéd használni! Ez esetben töltsd fel a hu_HU.mo fájlt a telepített WordPress-ed wp-content/themes/twentyten/languages/ alkönyvtárba.
Nyelvi lokalizáció beállítása
5. Ehhez töltsd le a számítógépedre telepített WordPress-ed gyökér könyvtárából a wp-config.php fájlt – csinálj róla egy biztonsági másolatot mondjuk backup-wp-config.php néven – és nyisd meg szerkesztésre a Jegyzettömb (Notepad) nevű programmal. Használhatod még a Notepad++ vagy PSPad nevű szerkesztő programokat is.
Figyelem! Ne használj office jellegű programot a szerkesztéshez!!!
6. Miután megnyitottad a Jegyzettömbbel a wp-config.php fájlt, keresd meg a define (‘WPLANG’,’ ‘); részt.
Így fog kinézni:
[codesyntax lang=”php”]
// Change this to localize WordPress. A corresponding MO file for the // chosen language must be installed to wp-content/languages. // For example, install de.mo to wp-content/languages and set WPLANG to 'de' // to enable German language support.
define ('WPLANG', '');
[/codesyntax]
majd módosítsd a következőre:
[codesyntax lang="php"]
define ('WPLANG', 'hu_HU');
[/codesyntax]
Ne felejtsd el elmenteni a wp-config.php fájlt!
7. Töltsd fel a magyar nyelvi lokalizációra cserélt wp-config.php fájlt a telepített WordPress mappád gyökér könyvtárába.
Ezzel készen is vagy! Ugye nem volt bonyolult? Ha kérdésed van tedd fel bátran! Segítünk!
Szia! Mi van, ha a letöltött wp-config file-ban nincs a define (‘WPLANG’, ”); sor??
Szia, akkor egyszerűen belemásolod. 🙂
Köszi szépen, nagyon hasznos leírás volt! Pont ezt kerestem!